Hakkında

SAKARYA

İNCİ GRUP

Bünyesindeki petrol istasyonları, hazır beton tesisleri, beton yapı elemanları üretimi, taş ocakları işletmeciliği, inşaat müteahhitliği, sigorta aracılık hizmetleri, dış ticaret ve makina imalatı gibi farklı iş kollarında faaliyet gösteren işletmeleriyle Sakarya’da faaliyet gösteriyor.

Sakarya’nın öncü grupları arasında yer alan İnci Grup, ilk olarak İnci Petrol markasıyla akaryakıt sektöründe ticaret hayatına başlamıştır. Sakarya’nın Adapazarı, Karasu ve Hendek ilçelerinde akaryakıt istasyonlarıyla hizmet vermeye devam etmektedir. Daha sonra inşaat sektöründe İnci Beton markası ile ortaya çıkardığı imajı ve güveni adım attığı her sektöre yansıtmıştır. İnci Beton, hazır beton sektöründe standart hazır beton ile birlikte hazır yaş sıva, sentetik lifli beton, renkli beton, kendiliğinden yerleşen beton, hafif beton gibi farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek beton çeşitleri üretmektedir. Sakarya’nın Adapazarı, Hendek, Karasu ve Taraklı ilçelerinde beton santralleriyle hizmet vermektedir.

İnci Grup Hakkında Görüntü

İlerleyen yıllarda ise farklı sektörlerde de kendini gösteren ve İnci Grup çatısı altında toplanan, yaptığı projelerde hayati değerleri ön planda tutarak farklılığı yakalayan İNCİ YAPI markası ile konut inşaatları, endüstriyel yapılar, ticari binalar, oteller, prefabrik yapılar, çevre düzenleme işleri, alt yapı ve yol inşaatları gibi alanlarda başarıyı yakalamıştır.

Deneyimli ve profesyonel ekiplerimiz, hiç durmaksızın değişim gösteren yaşam alanlarını akılcı, modern ve estetik bir çizgiyle hayata geçirmektedir. Ülke ekonomilerinde önemli bir yere sahip olan madencilik sektörü, ülkemiz için de oldukça önemlidir.İNCİ GRUP, İNCİ MADEN çatısı altında faaliyet gösteren İznik’te bulunan bazalt ocağı ile Karasu, Hendek ve Geyve’de bulunan maden ocaklarımızda; hazır beton tesislerine, yol inşaatlarına, sanayi yapı inşaatlarına ihtiyaca göre farklı türde malzemeler üretmektedir. Bu ocaklarımızda çevre dostu teknoloji ve yöntemlerin kullanılmasına, çevrenin korunmasına ve yenilenmesine yönelik üretim yapmaktadır.

Teknolojinin sunduğu tüm olanakları kullanarak modern çevreler için taşları şekillendiren İnci beton yapı elemanları İNCİ TAŞ markasıyla beton parke taşı, beton bordür, beton yağmur oluğu ve benzeri ürünleri kaliteden ödün vermeden müşterilerine sunmaktadır.

VİZYONUMUZ VE MİSYONUMUZ

Makine imalat sanayi, sanayileşmenin de itici gücüdür. İstikrar içinde büyüyen, fırsatları değerlendiren grubumuz yüksek teknolojiyle ürettiği İNVAC markası ile makine imalat sektörüne girerek vakumlu ambalaj makineleri üretmeye başlamıştır.

Sigorta aracılık hizmetlerinde; araç sigortaları, ev sigortaları, işyeri sigortaları, seyahat sigortaları, özel sigortalar gibi farklı alanlarda İnci Sigorta adı altında faaliyet göstermektedir

1989 yılından beri faaliyet alanını kapsamlı bir şekilde genişleten İNCİ GRUP, kaliteyi, mükemmeliyetçiliği, güveni, farklılığı ve müşteri memnuniyetini önemseyerek öncü gruplar arasında yer almayı başarmıştır. Bulunduğu her sektörde yatırım yapmakta ve yeni iş alanlarına girmek için fırsatları değerlendirmektedir.

Sürekli gelişmek ve gelişmemizi sürdürülebilir hale getirmek için sınırların ötesinde de çalışmaya başladık. Bir çok farklı sektörde başarıyı yakalayan, adını markalaştıran grubumuz dış ticarette de adından söz ettirmek için sürdürdüğümüz faaliyetler zinciri içerisinde, bir Kuzey Afrika ülkesi olan, büyük bir büyüme potansiyeli taşıyan Fildişi’nde İNCİ GRUPE SARLU adıyla inşaat taahhüt ve yapı işleri, İNDOGROPUE S.A.. adıyla ithalat ihracat, İNDOP TEXTILE S.A. adıyla tekstil mağaza işletmeciliği faaliyetlerini başarıyla sürdürmektedir.

İNCİ GRUP, yaşam tarzı farklı olan bu ülkeye şirketimizi tanıtmanın yanında ülkemizi, kültürümüzü ve manevi değerlerimizi de tanıtma görevini üstlenmiş, ülkenin siyasi, fiziki tüm zorluklarına karşı inancını kaybetmeden mücadele ederek ismini başarılı bir şekilde duyurmuştur. Çoğu firmanın elde edemeyeceği bir tecrübe kazanmış ve iyi bir bilgi birikimi elde etmiştir.

İnci Grup Yönetim Kurulu Başkanı Halit İNCİ; Fildişi Sahili bakan, müsteşar ve sivil toplum kuruluş yöneticileri ile karşılıklı ziyaretler ve görüşmeler yapmak suretiyle ilişkileri en üst seviyeye çıkarmış, gerek işletmemiz ile gerekse ülkemizle olan ilişkilerine yeni bir boyut kazanılmasına vesile olmuştur. Ülkede bulunan şirketlerimiz ve yapılan faaliyetlerimiz sebebiyle bu ülkeye sıklıkla yapılan ziyaretlerde ilişkilerimiz güven ortamına oturtulmuş, ülkeyi daha iyi tanımamıza, çevremizin siyasi ve sosyal olarak daha da genişlemesine vesile olmuştur. Ülkede faaliyet gösteren ilk önemli Türk firması olmamız sebebiyle Türkiye’ye bakış açısı ve imajımız oldukça olumlu bir noktaya ulaşmıştır. Bu, bizim dışımızdaki Türk firmalarında ülkede faaliyet göstermeleri açısından çok olumlu bir gelişmedir.

İNCİ GRUP Sakarya’daki markası kalite ve güvenilirliği ile nasıl biliniyorsa, Fildişi Sahilleri’nde de kalite ve güvenirliliği ile tanınacak ve hatırlardan silinmeyecektir.

İNCİ markasıyla oluşturduğu imajı, bulunduğu sektörlerde ki kanıtlanmış başarısı, kanun ve etik değerlere verdiği önem ile İNCİ GRUP, kuruluşundan bugüne kadar elde ettiği tecrübeyi yarınlara taşıyarak büyümeye devam edecektir.

×